O mnie


W projektowaniu doświadczeń nie chodzi tylko o ułatwianie ludziom życia, ale też o ich rozwój.


uxowa

Nazywam się Magda Therkildsen i jestem UXOWA. Pomagam tym, którzy tworzą produkty lub usługi i chcą, żeby były one intuicyjne, ładne, wygodne i łatwe w obsłudze. Mam sowiego świra na punkcie jakości obsługi, porządku wizualnego i ułatwiania życia konsumentom.

Moją mocną stroną jest rozumienie zależności projektowych i patrzenie na produkt w kontekście całości, od zbadania potrzeb, przez produkcję, sposób komunikacji, po obsługę klienta etc. Staram się patrzeć na docelowego odbiorcę na każdym jego styku z produktem. Kiedy wszystkie punkty styku działają prawidłowo, nazywam to Estetyką Doświadczeń™, czyli całością pozytywnych wrażeń z daną marką, produktem lub usługą.

W pracy pomaga mi wieloletnie doświadczenie projektowania form przemysłowych i komunikacji wizualnej oraz przeprowadzania badań konsumenckich (jakościowych). Wnikliwe obserwacje i sprawdzanie się w różnych działaniach daje mi możliwość spojrzenia na projektowanie doświadczeń (usługi i UX) z różnych perspektyw.

Miałam to szczęście, że studiowałam w systemie analogowym i cyfrowym i to właśnie ta pierwsza nauczyła mnie myślenia przestrzennego i kreatywności. To tam przez ponad 10 lat spędzonych ze sztalugą na rysunku przestrzennym, architekturze informacji, ergonomii, budowania przestrzeni i barwy, komunikacji wizualnej, rozwinęłam moją wrażliwość na użyteczność i estetykę. W pracy zawodowej pracowałam zarówno po stronie kreacji jak i biznesu co również pomogło zrozumieć obie strony, dzięki czemu mam szerszy punkt patrzenia na produkt.


Wierzę w moc robienia dobra. Szukam sensu, prostoty i tego, co ważne. Moją misją jest inspirowanie i tworzenie dobrych doświadczeń, które ułatwiają ludziom życie i powodują, że są bardziej zadowoleni.

Magda

Pomagam w obszarach:

Customer Experience;
User Experience;
Komunikacja wizualna;
Mentoring i audyty.


1. Edukacja: (1993-2018)

  • UX Design – SWPS w Warszawie (podyplomowe).
  • Coach / Trener Biznesowy – Grupa Trop w Warszawie;
  • Book & Design – Institute of Architecture – University of Applied Arts Vienna;
  • Projektowanie Komunikacji Wizualnej i Wzornictwa Przemysłowego – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie (magisterskie);
  • Formy użytkowe / Snycerstwo – Liceum Plastyczne w Szczecinie;

2. Doświadczenie: (2005-2019)

  • Lead UX / Service Designer,
  • UX Researcher;
  • Visual Communication Manager;
  • Specjalista ds. Komunikacji wizualnej;
  • Packaging Designer;

Z różnymi zespołami realizowałam projekty dla powyższych firm w zakresie: creating brands, packaging design, user experience, customer experience.